Regulamin

Regulamin zakupów w sklepie internetowym www.domki-juland.pl

Który prowadzony jest przez:

Juland Sp. z o.o. 

Z siedzibą w 

Nowych Ręczajach 34d 

05-326 Poświętne 

KRS: 0000821058

NIP: 1251701568

Regon: 386180469

Regulamin

Niniejszy regulamin określa przepisy związane z realizacją zakupów w sklepie internetowym www.domki-juland.pl określanym dalej „Sklepem”

 1. Zakupów dokonuje się, poprzez Stronę internetową klikając „kup teraz” i wypełniając formularz zamówienia .
 2. Po dokonanie zakupu w Sklepie klient otrzyma automatycznego e-maila (na podany przez siebie adres) potwierdzającego zakup. 
 3. Koszt dostawy towaru jest ustalany indywidualnie i nie jest podany w momencie zakupu. 
 4. Zakup w naszym sklepie poprzez kliknięcie „kup teraz” jest równoznaczne z zapoznaniem się z naszym regulaminem oraz zaakceptowanie wszystkich warunków sprzedaży.
 5. Wszystkie ceny podawane na Stronie są cenami brutto w walucie PLN
 6. Cena transportu uzależniona jest od rodzaju zamówienia i odległości transportu
 7. W momencie zakupu klient wypełnia formularz zamówienia podając niezbędne dane osobowe  potrzebne do realizacji zamówienia  
 8. Realizacja zamówienia następuje po zaksięgowaniu zaliczki w wysokości 30% całości zamówienia ( suma nie uwzględnia kosztów dostawy)
 9. Termin na wpłatę zaliczki za zamówienie upływa po 7 dniach. Jeśli w ciągu 7 dni zaliczka nie zostanie zaksięgowana na koncie zamówienie jest anulowane automatycznie 
 10. Akceptowane formy płatności przez Sklep:

    przelew bankowy

    gotówka ( ta forma płatności dostępna jest w przypadku zakupu wraz z            wykonania montażu przez naszą firmę, lub odbioru osobistego towaru z naszego magazynu.

11.Zakupione u nas domki przed wysyłką są sprawdzane co do jakości jak również kompletności, elementy domku znajdują się na palecie dodatkowo zabezpieczone przed szkodliwymi działaniami warunków pogodowych. 

12. Dostawę zakupionych u nas domków realizujemy na terenie całej polski jak również europy. W przypadku dostawy poza granice Polski przed zakupem prosimy o kontakt telefoniczny. 

13. Termin realizacji zamówienia wynosi w zależności od dostępności do 3      dni ( w przypadku dostępności towaru na magazynie) w przypadku braku    towaru na magazynie czas realizacji wynosi od 3 tyg. do 7 tyg Termin montażu nie jest wliczany w termin realizacji zamówienia i jest ustalany indywidualnie z klientem 

14. Termin wysyłki ustalany jest z klientem indywidualnie z     wyprzedzeniem 5 dni roboczych przed dostawą.

15. Zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu wysyłki z przyczyn od nas niezależnych, o czym poinformujemy niezwłocznie klienta telefonicznie. 

16. Zapłata pozostałej kwoty zamówienie musi zostać zaksięgowana najpóźniej dzień przed planowaną wysyłką 

17. Brak wpłaty powoduje wstrzymanie dostawy towaru.

18. Cena transportu domku bez montażu nie uwzględnia kosztów rozładunku

19.  Zapłatę za domek z usługą montażu trzeba wypłaci upoważnionemu przez firmę Juland Sp. z o.o. montażyście w wysokości 70% całkowitej kwoty do zapłaty po przyjedzie na miejsce montażu gotówką lub przelewem i 30% ostatniego dnia montażu gotówką lub przelewem na rachunek bankowy:  69 1140 2004 0000 3102 7972 5538

20. Za przygotowanie podłoża odpowiedzialny jest klient 

21. Podłoże powinno być wolne od traw, krzaków, chwastów, wyrównane utwardzone, wypoziomowane.

22. Montaż domku drewnianego wykonywany jest na wylewce betonowej, kostce brukowej, fundamentach lub bloczkach betonowych 

23. Jeśli po przybyciu ekipy monterskiej na miejsce montażu montażyści stwierdzą, że przygotowane przez klienta podłoże nie spełnia warunków do prawidłowego montażu domku mogą odmówić montażu domku i zaproponować przygotowanie podłoża we własnym zakresie ( dzieje się tak gdy podłoże ma różnice poziomów lub inne czynniki które uniemożliwiaba prawidłowy montaż)

24. Klient odpowiada za zapewnienie dojazdu i dostępu do energii elektrycznej do miejsca montażu i rozładunku domku nie dalej niż 30m od tego miejsca spełniając ten warunek rozładunek jest bezpłatny jeśli klient nie spełni tego warunku rozładunek i przeniesienie elementów domku będzie dodatkowo płatne (cena do ustalana indywidualnie przed dostawą z telefonicznie pracownikiem sklepu.Cena uzależniona odległością 

25.Gwarancja na Drewniane Domki produkowane przez naszą firmę udzielana jest na :

2 lat gwarancji w przypadku gdy nasza firma wykonuje pełen montaż tj.:

 • wykonanie podłoża
 • pełen montaż domku 
 • impregnacja ( pomalowanie)

12 miesiące w przypadku gdy domek montujecie Państwo osobiście lub zlecacie to zewnętrznej firmie 

12 miesiące na stolarkę drzwiową i okienną 

12 miesiące  na usługę montażu 

26. Domki drewniane produkowane przez naszą firmę powstaje z wysokiej klasy drzewa świerkowego, dostarczane do Państwa są w naturalnej nie zaimpregnowanej formie.Każda przesyłka jest przez nas staranie spakowana i sprawdzona pod względem jakości i kompletności.

Jeśli pomimo tego uznacie Państwo że chcecie zgłosić reklamację prosimy 

 • skontaktować się mailowo na adres: biuro@domki-juland.pl w temacie prosimy wpisać Reklamacja. W teści wiadomości prosimy o podanie nr. seryjnego ( numer znajduje się na zewnętrznej stronie opakowania domku wraz z instrukcją montażu) opis czego dokładnie dotyczy reklamacja, prosimy również o przesłanie zdjęć.

27. Reklamacje rozpatrywane są w terminie 14 dni od momentu wpłynięcia informacji, a o podjętych działaniach poinformujemy drogą telefoniczną lub e-mail 

28. Pamiętać należy, aby przed montażem sprawdzić kompletność dostawy domku drewnianego. 

29. Montaż domku drewnianego musi nastąpić w ciągu 7 dni od momentu dostawy pod wskazany adres.

30. Zwracamy Państwu uwagę, aby zachowali Państwo dokumentację dołączoną do domku, gdyż ułatwi to ewentualnie składaną reklamację.

31. Po odebraniu dostarczonego domku drewnianego do momentu montażu powinien być dodatkowo zabezpieczony przed ewentualnymi nie sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak np.: deszcz.

32. Ewentualne roszczenia w ramach gwarancji są ograniczone do wymiany wadliwych elementów. 

33. Nie podlegają wymianie elementy które zostały zamontowane lub pomalowane.

34. Gwarancja również nie obejmuje :

 • drewnianych elementów o różnym zabarwieniu spowodowane strukturą drzewa które nie maja wpływu na trwałość konstrukcji
 • drewnianych elementów zawierających pęknięcia-szpary które są naturalną przyczyną spowodowaną wysychanie drzewa i nie mają wpływu na konstrukcję 
 • drewnianych elementów na których powierzchni występują nie ostrugane pola, wysięg żywiczny oraz drobne ubytki
 • elementów drewnianych które pod wpływem środowiska odkształciły się, lecz mogą być zamontowane 
 • elementów drewnianych zawierających sęki które mogą usunąć się, ale nie maja wpływu na konstrukcję 
 • charakteru drewna jako surowca naturalnego
 • reklamacja spowodowana  brakiem zaimpregnowania lub złym zaimpregnowaniem elementów drewnianych
 • reklamacja spowodowana z nieumiejętnego złożenia domku lub zniekształcenia spowodowanego złym przygotowaniem podłoża 
 • reklamacji spowodowana brakiem impregnacji drewna odpowiednimi środkami 
 • reklamacji związanych z zmianami konstrukcyjnych które inwestor sam wprowadził bez porozumienia z producentem 
 • reklamacji spowodowanych naturalną charakterystyką drzewa dla danego gatunku takie jak pęcznienie lub kurczenie się 
 • elementy szklane nie podlegają gwarancji odstępstwem jest jedynie pojedyncza zbita szyba a stłuczenie nastąpiło w czasie transportu w takim wypadku należy spisać protokół szkody w obecności dostawcy. Klient może w takim przypadku wystąpić o zwrot kosztów szklenia nie większych niż 49zł za m2.

35.Zmontowanie i zaimpregnowanie (pomalowanie) domku oznacza iż wszystkie wadliwe (jeśli takie były) elementy zostały zaakceptowane przez inwestora

36. Klient ma prawo do odstąpienia od umowy w przeciągu 10 dni bez podawania przyczyny. Dotyczy to jedynie produktów standardowych sprzedawanych w naszym Sklepie. Wszystkie inne zakupione produkty zrealizowane na indywidualne zamówienie nie podlegają zwrotowi.

37. Klient na własny koszt zwraca towar do firmy JULAND Sp. z o.o. 

38. Przed zwrotem towaru prosimy o kontakt e-mail: 

biuro@domki-juland.pl z informacją o chęci zwrotu towaru lub wymianie 

39. Zwrot towaru musi nastąpić w oryginalnym opakowaniu nie noszącym śladów otwarcia, towar nie może być uszkodzony ani nosić jakichkolwiek śladów używania.

40. Do przesyłki należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy z podanym numerem konta na które ma być dokonany zwrot za zwrócony towar.

41. Sklep nie przyjmuje zwrotów za pobraniem 

42. W przypadku uznania od odstąpienia od umowy Sklep dokona zwrotu środków na podany rachunek bankowy przez klienta w ciągu 7 dni roboczych od otrzymania przesyłki.

43. W przypadku rezygnacji z zamówienia w trakcie jego realizacji kwota zadatku nie zostanie zwrócona zamawiającemu.

44. W przypadku nie podjęcia przesyłki w umówionym terminie klient zostanie obciążony kosztami transportu do klienta oraz zwrotnego transportu na podstawie faktury wystawionej przez firmę spedycyjną 

45. Sklep nie magazynuje zamówionego towaru klient zobowiązany jest do odbioru nie pózniej niż 14 dni po dostaniu informacji o gotowości towaru do odbioru. 

46. W przypadku nie odebrania towaru w wyznaczonym terminie sklep może naliczyć opłatę magazynowa w wysokości 45zł za każdą rozpoczętą dobę 

47. Sklep zastrzega sobie możliwość odmówienia zamówienia. Odmowa spowodowana może być błędami technicznymi na stronie sklepu dotyczącymi wymiarów lub cen.

48. Sklep zastrzega sobie możliwość zmian cen poszczególnych elementów zamówienia wynikających z błędnych danych powstałych na stronie Sklepu .Klientowi w takim przypadku przysługuje możliwość bez 

kosztowego odstąpienia od umowy.

49. Sklep zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym regulaminie 

50. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie mają przepisy kodeksu cywilnego ustawy o świadczeniach usług drogą elektroniczną, ustawa o prawach konsumenckich, 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego warto u nas kupować

Dopasuj do swoich potrzeb

Wykonane z najlepszych materiałów

Szybka realizacja zamówień

Fachowe doradztwo ekspertów